Nowy najemca Galerii Amber w Kaliszu

Firma Panattoni Europe, deweloper powierzchni magazynowych, zamierza zrealizować jedną z pierwszych inwestycji na rynku retail. Będzie nią park handlowy zlokalizowany przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Obiekt ma być otwarty w 2013 roku.

Andrzej Lasocki, Retail Development Director, Panattoni Europe zapowiada też, że spółka planuje realizację parków handlowych oraz wolno stojących obiektów dedykowanych konkretnym najemcom na terenie całej Polski. Jak podkreśla – Park Handlowy w Rzeszowie będzie jedną z pierwszych inwestycji w tym sektorze.

Park będzie funkcjonował w sądziedztwie marketów: Auchan i Leroy Merlin. Znajdą w nim miejsce najemcy z branży elektronicznej, sportowej, meblarskiej, itp. Jak informuje Andrzej Lasocki, jest potwierdzone zainteresowanie ze strony kilkunastu najemców. Obecnie firma przymierza się do podpisania pierwszych umów najmu.

– Zostały już podpisane niezbędne umowy i zlecone pierwsze projekty dotyczące przebudowy i rozbudowy infrastruktury technicznej- dodaje Andrzej Lasocki i podkreśla, że firma ma już za sobą uzgodnienia techniczne z wieloma podmiotami, które były niezbędne do oceny możliwości realizacji tej inwestycji oraz jej opłacalności. Park handlowy będzie miał w sumie około 13 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Andrzej Lasocki już wcześnij zapowiadał w rozmowie z Retailnet.pl, że Pannattoni chce budować jednokondygnacyjne parki handlowe oparte o 2-3 dużych najemców z parkingami naziemnymi. W dalszej kolejności będzie brana pod uwagę budowa galerii handlowych w centrach miast. Firma będzie sama nabywać grunt, przygotowywać całą inwestycję, odpowiadać za realizację budowy i wynajem. Niewykluczone jest zaangażowanie w te projekty funduszy inwestycyjnych. Jeszcze w tym roku Pannattoni chciałby rozpocząć trzy inwestycje.

Panattoni Europe jest amerykańskim deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, Firma oferuje obiekty przemysłowe, magazynowe i biurowe. Jej specjalnością są inwestycje build-to-suit (BTS) – budowane na zamówienie indywidualnego klienta. Dotychczas zrealizowała w Polsce i Czechach 36 projektów o łącznej powierzchni około 1,5 miliona mkw. Firma zarządza swoimi obiektami we własnym zakresie. Do Klientów Panattoni należą między innymi, takie marki globalne, jak: Avon, Bertelsmann, CAT Logistics, CEVA, Coca-Cola, Coty Cosmetics, Dachser, DSV, Flextronics, Gefco, H&M, Intermarche, Leroy Merlin, Raben, ND Logistics, Orsay, Sauer Danfoss, Schenker oraz Wincanton.