Panattoni Europe

Grupa deweloperska Ablon Group Ltd wybrała dwie agencje doradcze z rynku nieruchomości – Knight Frank i Couderq & Partners jako podmioty odpowiedzialne za komercjalizację warszawskiego budynku biurowo-handlowego Karolkowa Business Park.

Karolkowa Business Park będzie 12-piętrowym budynkiem biurowym klasy A, oferującym 15 tys. mkw. powierzchni biurowej i 3 tys. mkw. dla handlu detalicznego i rozrywki, która obejmie strefę zakupów, gastronomii i life style. Obiekt będzie dysponować także parkingiem podziemnym na 260 miejsc. Budynek powstanie w Warszawie pomiędzy ulicami: Grzybowską, Karolkową i Towarową. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 20 mln euro. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Karmar. Obiekt jest już w budowie, a jego otwarcie planowane jest na maj 2013 roku. Inwestycja będzie częścią większego projektu – jedynego parku biznesowego położonego w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta.

Ablon Group Limited, założona w 1993 roku, jest jednym z największych deweloperów na Węgrzech i w Europie Środkowo-Wschodniej. Aktywnie działa w wielu sektorach rynku nieruchomości. Do projektów Grupy zaliczają się budynki biurowe klasy klasy "A", nieruchomości handlowe, mieszkaniowe, parki logistyczne i hotele. Ablon Grup jest notowana na Głównym Rynku London Stock Exchange (LSE: ABL).