Cuprum Arena

Ptak Outlet to pierwszy etap budowy multifunkcjonalnego kompleksu handlowo-wystawienniczego Ptak Expo, który w swojej skali będzie największym centrum tego typu w tej części Europy. Następnie, w drugim etapem przewidywane jest powstanie retail parku gdzie lokalizację swoją znajdą hiprermarkety spożywcze i budowlane oraz 10-salowe kino. W ramach kompleksu powstaną także obiekty wystawiennicze z zapleczem konferencyjno- kongresowym oraz bazą hotelową. Pełna koncepcja inwestycji zostanie przedstawiona już w lutym tego roku, podczas największej konferencji rynku centrów handlowych Shopping Center Business Forum.

Ptak Outlet jest obecnie w trakcie realizacji. Budowę rozpoczęto i projekt jest w fazie komercjalizacji. Planowane otwarcie to druga połowa 2012r. Planowana powierzchnia to 27 tys. mkw. i ponad 140 sklepów światowych marek. Obiekt powstaje na obszarze 80 tys. mkw. w Rzgowie przy drodze krajowej Cieszyn – Gdańsk (DK1), w rejonie dwóch węzłów komunikacyjnych, które będą łączyć drogę ekspresową S8 z drogą krajową DK1 oraz autostradę A1 z drogą ekspresową S8. Kompleks będzie się znajdował w odległości 10 km od centrum Łodzi i 9 km od międzynarodowego portu lotniczego w Łodzi.

Więcej o inwestycji będzie można dowiedzieć się 14.02.2012 roku podczas Shopping Center Business Forum, konferencji która odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.