Tradycyjny sklep ECCO

Wstępne prace przygotowawcze przy rozbudowie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, należącego do Gemini Holdings ruszą wiosną 2012 roku i potrwają do połowy 2013 roku – poinformował Rafał Sonik, prezes tej spółki w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego. Koszt szacowany jest na 200 mln zł.

Obecnie powierzchnia najmu centrum wynosi 27,5 tys. mkw. Na dwóch kondygnacjach funkcjonuje około 90 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Koncepcja rozbudowy zakłada powiększenie powierzchni handlowej o dodatkowe 16 tys. mkw. Pojawią się nowe lokale handlowe i usługowe, wzmocnione zostaną strefy restauracyjna i rozrywkowa, a także zostanie poszerzona oferta usług dostępnych na terenie centrum. W sumie pojawi się kilkudziesięciu nowych najemców (50 – 60 nowych lokali). Parking powiększy się o dodatkowe 100 miejsc (obecnie jest ich 1100).

Strategia najmu zakłada zaproszenie do współpracy najemców, którzy uzupełnią obecną ofertę. Wśród nich znajdą się sklepy z branż AGD/RTV, multimediów oraz znane polskie i międzynarodowe marki modowe, z których część zamierza uruchomić w Gemini Park swoje pierwsze sklepy w tym regionie Polski. Obszar, na którym prowadzone będą prace obejmie teren od strony ul. Bora-Komorowskiego (płyta zewnętrzna wraz z górnym parkingiem, na którym powstaną trzy poziomy centrum) oraz część działki od strony rzeki Białej. Rafał Sonik w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego zapowiada też, ze 3-4 lata planowana jest kolejna rozbudowa tego obiektu – tak aby w przyszłości miał w sumie około 80 tys. mkw. powierzchni. Podkreślił także, że od jesieni 2011 roku rosną obroty najemców centrum i średnia wartość koszyka zakupowego.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie. Gemini Holdings rozpoczęła działalność w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl. Milowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych realizowanych przez spółki należące do Gemini Holdings. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów (oddana do użytku w sierpniu 2010).