Stary Areszt z nowym najemcą

Projekt inwestycyjny Kasztelania City Centre, realizowany przez Invest Media i Adept Investment zlokalizowany jest u zbiegu ulic Topolowa i Szpitalna bezpośrednio przy wewnętrznej obwodnicy Chrzanowa. Inwestycja zakłada powstanie obiektu o powierzchni 18 tys. mkw., który połączy funkcje galerii handlowej oraz parku handlowego. Znajdzie się w nim m.in. market spożywczy o powierzchni czterech tys. mkw., sklep rtv agd o powierzchni dwóch tys. mkw., a także restauracja typu „drive – thru”.

Jak informowaliśmy, spółka Invest Media uzyskała już prawomocną decyzję ws. wyburzenia budynków po byłym Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, na terenie którego ma powstać Kasztelania City Centre. Aktualnie prowadzona jest rozbiórka budynków, a harmonogram inwestycji zakłada, iż w pierwszym kwartale 2012 r. zostaną zakończone prace rozbiórkowe, a wiosną rozpoczną się prace ziemne pod budowę fundamentów Kasztelanii.

Inwestorem i generalnym wykonawcą obiektu jest Invest Media Sp. z o. o. Inwestor i deweloper świadczy usługi w zakresie realizacji inwestycji budowlanych: obiektów komercyjnych i handlowych, działając na zasadach inwestora zastępczego lub generalnego wykonawcy.

Partnerem inwestycji i agentem ds. komercjalizacji jest Adept Investment Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w sektorze nieruchomości komercyjnych, wspierając oraz realizując procesy inwestycyjne od momentu pozyskania i przygotowania gruntów pod inwestycje po uzyskanie finansowania, projektowanie, budowę i komercjalizację centrów handlowych.

Otwarcie Kasztelanii City Centre zaplanowano na IV kwartał 2013 r.

Więcej o inwestycji będzie można usłyszeć podczas konferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się 14.02.2012 w warszawskim hotelu Hilton.