W2012 r. będa nowe salony marki

W trzech obiektach Dekady uruchomionych w drugim półroczu 2011 roku; obiekty zlokalizowane w Myślenicach, Skierniewicach i Sieradzu wskaźnik kosztów czynszu w stosunku do obrotów kształtuje się na poziomie 8 i 9 procent.

– Ten wskaźnik pokazuje efektywność działalności handlowej w danej lokalizacji. Staramy się zatem bardzo precyzyjnie wyliczać, analizować i porównywać te relacje, gdyż one w efekcie świadczą o kondycji najemcy i dają nam informację czy działalność handlowa w centrum jest rentowna – mówi w rozmowie z Retailnet Aleksander Walczak, prezes zarządu, Dekada Realty.

Zdaniem prezesa spółki Dekada, zarządca centrum handlowego, który wie jakie obroty ma jego najemca może łatwiej dostosować ofertę i wysokość czynszów w danej lokalizacji. – Nasze doświadczenia na przykładzie trzech działających obiektów wskazują, że to się sprawdza. Dobrze skalkulowane czynsze, dopasowane do wielkości obrotów sprawdzą się też w innych projektach, które zamierzamy realizować – dodaje Walczak.

Przypomnijmy, celem spółki Dekada Realty jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio firmy to projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą nowoczesne galerie i centra handlowe zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce. Spółka planuje budowę co najmniej 10 convenience shopping centers w miastach o strefie zasięgu co najmniej 100 tysięcy mieszkańców. W najbliższych planach jest realizacja inwestycji m.in. w Krakowie (IV Q 2012) , Żyrardowie (kwiecień2012), Olsztynie (II Q) i Nowym Targu (w przygotowaniu).