Pepco otwiera nowe sklepy

Gdyńska galeria Szperk której otwarcie zaplanowano na 18 lutego 2012 roku pozyskuje kolejnych najemców. Ich grono poszerzyło się o salony dwóch sieci telefonii komórkowej: Orange i Play.

Inwestorem Galerii Szperk jest spółka UBM.  Do grona przyszłych najemców rozbudowywanej części Galerii Szperk dołączyły ostatnio  takie marki jak New Yorker czy sieć Alma Market, która podpisała 10 letnią umowę najmu na sklep o powierzchni ponad 2 tys. mkw.

Ponadto do głównych najemców Galerii Szperk należą m.in. H&M, R eserved, Cropp, House, Mohito, Empik, Deichmann, Rossmann, Karina, CCC, Sportodrom, Takko, Ecoverso. Znajdzie się tam też food court z siedmioma restauracjami.

Galeria Szperk zlokalizowana jest w Gdyni Pogórze. Ma 23 tys. mkw. powierzchni najmu.  W jej ofercie znajdzie się ponad 60 sklepów i punktów usługowych. Przewidziano też parking na 950 samochodów. Pierwsza faza Galerii została otwarta w 2010 roku, druga, która ruszy w lutym jest obecnie komercjalizowana .

Inwestorami Galerii są: UBM Realitätenentwicklung AG – spółka z siedzibą w Austrii obecnie działająca w 14 krajach europejskich, a w szczególności na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej oraz IRES Poland sp. z o.o.– firma należąca do grupy Immofinanz. Do tej pory firma IRES Poland zbudowała już m.in. koszalińską Emkę, Klif w Warszawie oraz Skwer Handlowy w Gdańsku, Stop Shop w Legnicy, Centrum Handlowe Family Point we Wrocławiu oraz Centrum Handlowe Pod Wiatrakami w Kobylnicy.