Wojas zarządza siecią ponad 130 salonów w Polsce

Około miliard złotych zamierza zainwestować w nieruchomości komercyjne największa polska firma ubezpieczeniowa PZU S.A.  Spółka już powołała specjalny fundusz na który wpłaciła 150 milionów złotych – poinformował w wywiadzie dla dziennika "Puls Biznesu" Ryszard Trepczyński, członek zarządu  PZU odpowiedzialny za pion inwestycji. PZU zamierza docelowo wpłacić do funduszu pół miliarda złotych, a pozostałe środki pozyskać z kredytu.

Fundusz ma inwestować pieniądze m.in. w centra handlowe, atrakcyjnie położone i już istniejące. Włodzimierz Kocon, dyrektor biura sektora nieruchomości w  PZU Asset Management w rozmowie z dziennikiem podkreślił, że spółkę interesuje modernizacja lub przebudowa juz istniejących nieruchomości. Nie będzie natomiast inwestować w budynki mieszkalne, hotele oraz grunty.

PZU S.A. liczy, że jej fundusz nieruchomości, który zapada w 2019 roku przyniesie roczną stopę zwrotu na poziomie 8 procent.

Fundusz zajmujacy się nieruchomościami komercyjnymi jest już drugim  powołanym w PZU. Spółka zamierza w tym sektorze inwestować nawet 3,5 proc. przychodów.