PZU

Elbfonds Development Sp. z o.o. zamierza wybudować park handlowy w Żyrardowie pod Warszawą. Obiekt ma być uruchomiony pod koniec 2012 roku. Obecnie prowadzone są rozmowy z firmami zainteresowanymi najmem powierzchni w tej lokalizacji. Projekt tej inwestycji zostanie przedstawiony podczas Shopping Center Business Forum, które odbędzie się 14 lutego 2012 roku w Warszawie.

Park handlowy będzie zlokalizowany przy ul. 1-go Maja. – Nasz obiekt będzie wyróżniał się doskonałą lokalizacją przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Żyrardowa (droga krajowa nr 50) oraz architekturą nawiązującą do charakterystycznej zabudowy modelowego układu miasta przemysłowego jakim jest Żyrardów – mówi Elżbieta Krawczyk, przedstawicielka inwestora.

Obiekt ma mieć w sumie około 8 tys. mkw. powierzchni handlowej. Będą tam funkcjonowały wolnostojące budynki handlowe o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. powierzchni z możliwością podziału na mniejsze lokale. Komercjalizacja obiektu jest prowadzona jest samodzielnie przez inwestora. Elbfonds ma już podpisaną umowę najmu jednego z lokali z siecią elektromarketów Mediaexpert. – Chcemy, aby w parku handlowym w Żyrardowie znalazł się także supermarket spożywczy, market budowlany, a także sklepy z wyposażeniem wnętrz oraz salony odzieżowe – dodaje  Elżbieta Krawczyk.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe jako inwestor i deweloper. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie realizuje lub zamierza zrealizować kilka projektów w rodzaju convenience shopping center, m.in. w Piekarach Śląskich, Poznaniu czy Lubinie. We wrześniu 2011 roku firma inwestor otworzył centrum handlowo-usługowe Józefosław w Piasecznie koło Warszawy.

Elfonds Development będzie wystawcą podczas najbliższej edycji konferencji centrów handlowych Shopping Center Business Forum, 14.02.  Projekt parku handlowego w Żyrardowie będzie jednym z kilku prezentowanych przez tego inwestora.