Orapa Investments z projektem Galerii Oleśnica

Przed trzema tygodniami inwestor galerii Podium w Oławie, Orapa Investments, złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Jeśli zgodnie z planem otrzyma decyzję w ciągu sześciu tygodni, budowa może ruszyć w końcu I kwartału – zapowiada inwestor. Centrum handlowe Podium ( we wcześniejszych projektach nosiło nazwę Promenada) będzie dwukondygnacyjnym obiektem o powierzchni najmu 12,25 tys. mkw. W galerii znajdzie się supermarket i 40 lokali. Ukończenie obiektu zaplanowano na trzeci kwartał 2013 roku.

Galeria powstanie przy ul. Nowy Otok w pobliżu skrzyżowania przyszłej obwodnicy Oławy z drogą dojazdową do autostrady A4. Galeria będzie sąsiadować z nowym osiedlem mieszkaniowym realizowanym przez tego samego dewelopera (600 lokali w domach wielo- i jednorodzinnych, w tym 200 już zrealizowanych). Przy galerii znajdować się będzie 300 miejsc postojowych – 250 z nich położonych będzie na dachu galerii.

Najemcami mają być przede wszystkim sklepy odzieżowe, salony ze sprzętem elektronicznym, a także operator spożywczy, apteka i księgarnia. Będą też restauracje, kawiarnie oraz klub fitness. Jedna z umów najmu już została podpisana – wiadomo, że w centrum działać będzie czterosalowe Multikino. Otwarcie galerii zaplanowano na trzeci kwartał 2013 roku.

Deweloperem jest polsko-holenderska spółka Orapa Investments sp. z o.o. Polską część przedsięwzięcia stanowi firma Europacific, która od 20 lat działa na rynku nieruchomości w Polsce i Australii. Za komercjalizację centrum odpowiedzialny będzie Colliers International Poland sp. z o.o..