Fashion House Piaseczno

Spółka Bawełnianka, inwestor powstającego w centrum miasta obiektu handlowego poinformowała, że zakończyła kolejne etapy związane z budową. Ekipa budowlana wykorzystuje sprzyjające warunki pogodowe. Aktualnie na terenie budowy wykonywane są prace murarskie. Trwają również zewnętrzne prace instalacyjne. Połowa hali galerii przykryta jest już stropodachem.

Obiekt, którego budowa rozpoczęła się w maju 2011 roku zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2012 roku. Koszt budowy galerii to ponad 105 mln zł brutto. Inwestycję finansuje Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Generalnym wykonawcą, odpowiedzialnym za realizację wszystkich prac zgodnie z projektem architektoniczno-budowlanym, jest firma Mirbud S.A. Równolegle z pracami budowlanymi trwa proces komercjalizacji obiektu.

Na powierzchni 23 tys. mkw. będzie działać ponad 100 butików i sklepów światowych marek, liczne kawiarnie i restauracje oraz 6-salowy kompleks kinowy i klub fitness. Na terenie galerii powstanie parking liczący 700 miejsc.

Inwestorem galerii jest Bawełnianka Spółka z o.o., która została powołana w celu stworzenia galerii.
Projekt inwestycji przygotowała firma Pallado i Skupin Architekci, działająca na rynku od 1985 r. Do najbardziej znanych projektów firmy zaliczyć można wielofunkcyjny kompleks obiektów handlowo – usługowych Plaza w Rybniku i Sosnowcu, Centrum Handlowe Dąbrówka w Katowicach oraz Palmiarnię Miejską w Gliwicach.