Budynek galerii już stoi

W Żorach, przy ulicy Sądowej powstaje drugi obiekt handlowy platformy Czerwona Torebka. Pasaż zostanie oddany do użytku z początkiem 2012 roku. Pierwszy obiekt spółki usytuowany na osiedlu Sikorskiego uruchomiono w lipcu 2011 roku. Będący w przygotowaniu obiekt leży z kolei w północno-zachodniej części Osiedla Korfantego. W pobliżu obiektu znajduje się też Osiedle Księcia Władysława liczące 7363 mieszkańców. Powierzchnia użytkowa nowego pasażu będzie wynosić blisko tysiąc mkw. i składać się będzie z 16 modułów. Wokół pasażu będzie działał parking na 45 samochodów z którego będą prowadziły odrębne wejścia do każdego ze sklepów.

Przypomnijmy, w 2011 roku w ramach platformy dla handlu detalicznego Czerwona Torebka zostało otwartych pięć obiektów handlowych. Pierwszy w lipcu na terenie Żor (woj. śląskie), kolejne w czwartym kwartale 2011 roku w Dębicy (woj. podkarpackie), Świebodzicach (woj. dolnośląskie), Słupsku (woj. pomorskie) i Słupcy (woj. wielkopolskie). Rok 2011 był debiutem tej koncepcji handlowej. Obecnie w różnej fazie realizacji znajduje się przeszło 70 obiektów na terenie całego kraju. Trwa ich komercjalizacja. Inwestorem jest Czerwona Torebka S.A.

W 2012 roku spółka planuje otwarcia obiektów handlowych zarówno na terenie dużych miast, takich jak Warszawa, Szczecin, Kraków czy Poznań, jak i na terenie małych miejscowości, liczących kilka tysięcy mieszkańców (Hajnówka, Tuchola, Łęczna, Sianów).