Łukasz Lorencki, konsultant, Grupa Rynków Kapitałowych

W Parku Handlowym Janki k/Warszawy został otwarty Gravitan Health and Sport Bar. Lokal zlokalizowany jest w pasażu handlowym przy klubie fitness Gravitan o powierzchni 2 tys. mkw. powierzchni handlowej, który codziennie odwiedza ponad 600 osób. Gravitan Health and Sport Bar oferuje zdrową żywność. Ponieważ bar ma charakter sportowy, wszystkie ważne wydarzenia sportowe będą tam relacjonowane na wielkich ekranach bezpośrednio w barze. W kompleksie klubu Gravitan, przy którym bar funkcjonuje, znajduje się siłownia, jedna z najnowocześniejszych sal do Indoor Cyclingu w Polsce, sale fitness, siłownia dla dzieci oraz Gravitan Health and Beauty Clinic.

Gravitan Health & Sport Clubs, Gravitan Poland sp. z o.o. prowadzi w Polsce dwa kluby fitness. Poza lokalizacją w Raszynie spółka uruchomiła także klub w Parku Handlowym Targówek w Warszawie. Gravitan Health and Sport Bar działa jednak tylko w Jankach.

Klub fitness Gravitan działa w Parku Handlowym Janki od listopada 2010 roku. PH Janki w Raszynie pod Warszawą należy do Inter Ikea Centre Polska S.A. Powierzchnia całkowita parku to 53600 mkw. Może tam zaparkować 2300 samochodów. Obok sklepów IKEA, Jula oraz delikatesów Piotr i Paweł znajdują się tam salony z meblami i akcesoriami oraz elementami wyposażenia domu.