Odrzańskie Ogrody w trakcie realizacji

Za tydzień nastąpi oficjalne rozpoczęcie budowy dworca kolejowego PKP w Poznaniu oraz centrum handlowo-rozrywkowego, inwestycji realizowanej przez przez PKP S.A. oraz węgierską spółkę TriGranit Development Corporation sp. z o.o. Prace budowlane rozpoczęły się faktycznie już w czerwcu 2011 roku. Nad trzema peronami stoją dwa piętra budynku dworca Poznań Główny. W połowie stycznia ma pojawić się dach. Konstrukcję nad peronami ustawiano z gotowych prefabrykatów firmy Pekabex. Prace prowadzono nocami, aby nie zakłócać ruchu autobusów i samochodów.

Poznań Głowny City Center to ogromna inwestycja, która w całości ma zostać ukończona w 2013 roku. Jej wartość to około 160 mln euro. Oprócz centrum komunikacyjnego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in: galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.

Wśród firm, które znajdą się w gronie najemców Poznań Główny City Center znajdują się sklep multimedialny Saturn, CCC, H&M, Diverse, Reserved, New Yorker, Traffic Club, KappAhl, Topshop Topmen, American Eagle, Terranova, Rossmann, Sephora, Douglas i inni. Ponadto przewidziane są powierzchnie pod trzy restauracje z obsługą kelnerską, 30 kawiarni, lodziarni, pijalni czekolady; 15 lokali typu bar fast-food zlokalizowanych na dwóch osobnych food courtach.