Wartość inwestycji Poznań Główny City Center to ok.160 mln

Skandynawski koncern RECE Group poinformował w komunikacie, że przygotowuje się do kolejnej fazy ekspansji w Polsce. Obecnie firma zarządza 11 skwerami handlowymi w naszym kraju. Grupa specjalizuje się w realizacji projektów typu convenience – będąc na tym polu prawdziwym prekursorem w Polsce. Pierwszy skwer handlowy firma uruchomiła w Łodzi już w 2001 roku. Kolejne powstały między innymi w Toruniu, Bydgoszczy, Głogowie oraz Gdańsku. Na przełomie 2009/2010 roku RECE wprowadziło do swego portfolio skwery handlowe nowej generacji. Nowe obiekty funkcjonują w Piotrkowie Trybunalskim, Kaliszu, Inowrocławiu i Grudziądzu. W tej chwili firma zarządza 11 obiektami w Polsce. Firma poinformowała w komunikacie, ze planowana jest kolejna faza ekspansji, nie zdradzono jednak żadnych szczegółów w tej sprawie.

RECE Group została założona w 1999 roku przez norweski holding Real Estate Central Europe AS. RECE to grupa deweloperska, która buduje, posiada na własność i administruje siecią skwerów handlowo-usługowych w Polsce. RECE w Polsce składa się z 4 firm, właścicieli poszczególnych centrów handlowych, które wspólnie tworzą RECE Group: RECE Poland, RECE Delta, RECE Omikron, RECE Sigma.

Od początku swej działalności firma postawiła na rozwój obiektów typu convenience pod nazwą Skwer Handlowy z silnym operatorem spożywczym i małą galerią sklepów, idealnie odpowiadającym potrzebom okolicznych mieszkańców w zaspokajaniu codziennych potrzeb zakupowych.