Skwer Handlowy w Inowrocławiu

Firma 5-10-15, zajmująca się produkcją i sprzedażą odzieży dziecięcej oraz akcesoriów dla dzieci, dołączyła do grona najemców skweru handlowego Rece w Inowrocławiu. Sieć wynajęła powierzchnię 100 mkw. Będzie to pierwszy sklep tej sieci w mieście i okolicy. Skwer handlowy należący do Real Estate Central Europe (RECE) to typowy obiekt convenience zlokalizowany na Rąbinie, największym osiedlu w Inowrocławiu. Operatorem spożywczym obiektu jest Piotr i Paweł. Jest  to jedyny w promieniu 40 km supermarket tej sieci. Wśród najemców są też drogeria Rossmann, sklep Boti, sklep z bielizną Scarlett oraz punkty usługowe, tj. operatorzy sieci GSM, pralnia, kwiaciarnia oraz punkt sprzedaży prasy. Skwer funkcjonuje na rynku inowrocławskim od dwóch lat.

Kompleks mieści się w obrębie ulic 800-lecia i Al. Niepodległości. W obiekcie o powierzchni handlowej 1720 metrów kwadratowych i powierzchni całkowitej 2712 metrów kwadratowych znajduje się ok. 20 lokali. Parking ma 94 miejsca postojowe.

Skandynawski koncern RECE specjalizuje się w obiektach typu convenience i należy w tym zakresie do prekursorów na polskim rynku. Pierwszy Skwer Handlowy został otwarty w Łodzi już w 2001 roku. Kolejne powstały m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku w 2002 roku. Na przełomie 2009 i 2010 roku firma wprowadziła do swego portfolio skwery handlowe nowej generacji. Nowe obiekty funkcjonują w Piotrkowie Trybunalskim, Kaliszu, Inowrocławiu i Grudziądzu. W tej chwili firma zarządza 11 obiektami w Polsce i przygotowuje się do kolejnej fazy ekspansji.