Korona Kielce w trakcie realizacji

Pierwsza i druga część centrum handlu detalicznego i hurtowego Bielany Trade Center we Wrocławiu zostaną otwarte jeszcze w październiku 2012 roku. Ostatnia część będzie uruchomiona wiosną 2013 roku. Inwestorem projektu jest CHH Bielany Park spółka z o.o.  – Budowa obiektu ruszy w kwietniu tego roku. Obecnie trwają procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jesteśmy także w trakcie podpisywania umów rezerwacyjnych z przyszłymi najemcami centrum handlowego, nie chciałbym jednak jeszcze zdradzać szczegółów w tej sprawie – informuje Łukasz Opałek, leasing manager Bielany Trade Center.

Centrum handlowe zlokalizowane będzie przy ulicach: Magazynowej i Handlowej (nieopodal znajduje się centrum logistyczne Prologis). Bielany Trade Center będzie pierwszym w południowo-zachodniej części Polski, nowoczesnym miejscem skupiającym na powierzchni 64 tys. mkw. kilkuset przedsiębiorców, producentów, importerów i dystrybutorów branż odzieżowych, obuwniczych, galanterii, zaopatrzenia sklepów i biur, wyposażenia wnętrz i pokrewnych. Będzie tam można prowadzić handel hurtowy i detaliczny. Ofertę uzupełnią usługi m.in.: gastronomia, banki, myjnia samochodowa czy kino. Docelowo BTC ma mieć parking na z liczbą 886 miejsc. Inwestor szacuje, że rocznie BTC odwiedzać będzie 4,5 mln klientów. Centrum będzie promowane na terenie Polski, Czech i Niemiec.

W październiku otwarta zostania pierwsza i druga część BTC. Jedna, o powierzchni prawie 18,5 tys. mkw. z 236 lokalami, będzie przeznaczona dla handlu hurtowego. Druga – z powierzchnią 18,68 tys. mkw. i 155 lokalami jest przeznaczona dla handlu detalicznego oraz outletu. Trzecia część BTC, która ma być otwarta wiosną 2013 roku, będzie miała ponad 26,1 tys. mkw. powierzchni. Znajdą się tam 324 lokale, zarówno pod działalność detaliczną jak i hurtową. W części hurtowej będą dostępne lokale o powierzchni od 32 mkw. do 90 mkw., a w części detalicznej od 45 mkw. do 221 mkw. (w części detalicznej można łączyć sąsiednie lokale).

 CHH Bielany Park to spółka z o.o. Jej głównym udziałowcem jest Krzysztof Grzegorzek.