tam bedzie wyglądać BTC we Wrocławiu

Nowa część Galerii Mrówka ma przyjąć formułę regionalnego centrum handlowo – wyprzedażowego. Rozbudowywany obiekt ma już pozwolenie na budowę, które zostało wydane w grudniu 2011 roku i które się już uprawomocniło. Galeria zostanie zrealizowana w koncepcji hybrydowej łącząc dwupoziomową galerię z handlem wielko powierzchniowym. Na łącznej powierzchni 22 500 mkw znajdzie się sklep spożywczy Marcpol, który zajmie 2500 mkw. Ponadto dobiega końca komercjalizacja oferty z branży obuwniczej. Obecnie finalizowane są umowy najmu ze znanymi markami modowymi. Zajmą one łączną powierzchnię ponad 2500 mkw. W ofercie parku handlowego znajdą się także sklepy z branży wyposażenia wnętrz, a także restauracje, kawiarnie i punkty gastronomiczne i usługowe.

– Uważam, że nowa formuła rozbudowywanej Galerii Mrówka doskonale wpisze się w handlową mapę Ciechanowa oraz całego regionu stając się odpowiedzią na komercyjne i rozrywkowe potrzeby klientów- komentuje Rafał Szyłański, Prezes Zarządu firmy Resco International sp. z o.o. odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu.

Nowa aranżacja galerii oraz jej bezpośredniego otoczenia przewiduje także elementy małej architektury, które mają podnieść walory estetyczne miejsca. Zaplanowano plac z fontannami, który będzie integralną częścią galerii. W okresie letnim maja tu działać ogródki restauracyjne i kawiarniane.

Ponadto, do końca pierwszego kwartału 2013 roku planowane jest zakończenie budowy wiaduktu nad torami, który przekształci obecny przejazd przez tory kolejowe z zaporami w bezkolizyjny przejazd łączący obie strony miasta. Inwestycja ta ma znacząco ułatwić komunikację mieszkańcom gęsto zaludnionych dzielnic blokowych i wpłynąć na sprawniejszy dojazd do galerii.

Prace przygotowawcze do inwestycji zostały ukończone w grudniu ubiegłego roku, a obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych związanych z fundamentowaniem i konstrukcją. Otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2012 roku. Za komercjalizację odpowiada firma Resco International.