Adept Investment zrealizuje cztery projekty

We wtorek 10 stycznia 2012 r. minął termin składania wniosków o wyjaśnienie treści opisu warunków uczestnictwa w inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego polegającego na budowie stadionu miejskiego oraz centrum handlowego w Olsztynie. 31 stycznia br. mija termin składania ofert na realizację tego projektu.

Przypomnijmy, że pierwotnie zainteresowani projektem inwestorzy mieli przedłożyć oferty miastu do 15 grudnia 2011 roku, jednak na ich wniosek ten termin został wydłużony – wyjaśniała w grudniu ubr. Magdalena Górecka, przedstawicielka UM Olsztyn. Następnie miasto wybierze najlepszą ofertę spośród złożonych i podpisze umowę z wybranym inwestorem. O udział w inwestycji rywalizują trzy firmy. Są to: Echo Investment, konsorcjum ECE i Miastoprojekt Wrocław. Na wcześniejszym etapie z rozmów z wycofała się firma Nuvola Sports Facilities.

Obiekt powstanie przy ul. Piłsudskiego w centrum Olsztyna. Według wstępnych przewidywań centrum handlowe ma powstać na terenie około 4 ha, a na całą inwestycję razem ze stadionem przeznaczone będzie 11 ha. Przyszły inwestor razem z miastem przeprowadzi inwestycję w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Wybuduje Olsztynowi stadion w zamian za 4-hektarową działkę należącą do miasta, którą otrzyma pod budowę galerii handlowej. Jeśli koszt budowy obiektu sportowego okaże się wyższy niż wartość działki, to miasto odda inwestorowi różnicę. Szacunkowa wartość budowy stadionu to około 65 mln zł. Na wybudowanie stadionu i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie inwestor ma 3 lata.