Miasto liczy na inwestycję w ramach PPP

Głównymi najemcami parku handlowego przy ul. Toruńskiej w Inowrocławiu mają być markety typu Dom i Ogród, a także sklepy z branży wnętrzarskiej oraz salon sportowy. Planowane jest też uruchomienie marketu budowlanego OBI. Na terenie o powierzchni blisko 65 tys. mkw. inwestor planuje budowę parku handlowego o powierzchni najmu około 16,5 tys. mkw., z możliwością rozbudowy do 26,3 tys. mkw. Inwestorem i właścicielem terenu jest Claudio Investments sp. z o.o., a firmą sprawującą nadzór nad obiektem jest Tom Investment Group Sp. z o.o., sprawującej nadzór inwestorski nad tym projektem. Termin rozpoczęcia budowy zależy od mających wkrótce nastąpić ustaleń między inwestorem a władzami miasta. Nieoficjalnie wiadomo, że prace mogłby ruszyć wiosną 2012 roku. Inwestycja przewiduje możliwość dalszej rozbudowy w miarę wzrostu zapotrzebowania na kolejne sklepy. Tereny spółki Claudio Investments przy ulicy Toruńskiej zapewniają strefę spływu wielkości ponad 195 tys. mieszkańców.

Jak informowaliśmy pod koniec grudnia 2011 roku, inwestor wycofał się z wcześniejszych planów budowy galerii handlowej. Park handlowy ma być za to przeznaczony dla najemców, którzy z reguły nie wynajmują powierzchni handlowych w centrach miast. Inwestor podkreśla, że najprawdopodobniej nie będzie tam hipermarketu spożywczego, ani pasaży ze sklepami odzieżowymi.

Tom Investment Group prowadzi również nadzór inwestycyjny nad projektem Savia Karpaty sp. z o.o. w Bielsku Białej. Jest to convenience shopping Center o powierzchni najmu 6,4 tys. mkw.