Budowa parku handlowego w Inowrocławiu ma ruszyć wiosną 2012 roku

Podczas ostatniej sesji radni w Ostrowcu Świętokrzyskim wyrazili zgodę na przystąpienie do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy A. Mickiewicza w związku z planowaną rozbudową Galerii Ostrowiec. Obiekt jest zarządzany przez First Property Poland Sp z. o. o.

– Zakładając optymistyczny wariant, z budową możemy ruszyć jeszcze w tym roku. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że wystartujemy z realizacją rozbudowy wiosną 2013 roku i zakończymy pod koniec przyszłego roku. Podczas trwania rozbudowy, obecna część galerii będzie funkcjonować bez zmian – mówi Retailnet.pl Krystian Modrzejewski, przedstawiciel spółki First Property Poland.

Galeria ma być rozbudowana o kolejnych 12 tys. mkw. powierzchni handlowej, co umożliwi uruchomienie około 60 nowych sklepów. Rozpoczęła się już komercjalizacja obiektu. Pozyskiwaniem najemców zajmuje się firma DTZ. Jak informuje Krystian Modrzejewski, w powiększonej części galerii znajdą się głównie najemcy marek modowych oraz strefa rozrywki z kinem.

Galeria w Ostrowcu Świętokrzyskim zlokalizowana jest w pobliżu centrum miasta i obejmuje swoim zasięgiem około 300 tys. osób. Obecnie obiekt posiada 15 tys. mkw. powierzchni najmu. Głównymi najemcami galerii są; market spożywczy Tesco, sklep wyposażenia wnętrz Jysk, RTV Euro AGD oraz salon należący do spółki NG2.

First Property Poland Sp z. o. o. zarządza w Polsce kilkoma centrami handlowymi, między innymi w: Inowrocławiu, Włocławku, Łodzi, Krakowie i Krasnymstawie. Firma zarządza także powierzchniami biurowymi i magazynowymi. Spółka jest częścią brytyjskiej First Property Group zajmującej się zarządzaniem aktywami.