Koncepcja architektoniczna dworca kolejowego w Olsztynie

Galeria w Bolesławcu powstaje przy głównej ulicy tego miasta (ul. Asnyka), która prowadzi bezpośrednio do rynku. Projekt obejmuje powstanie czteropiętrowego budynku biurowo- handlowo- usługowego o powierzchni ok. 10 tys. mkw. W części handlowo-usługowej (4,6 tys. mkw. pow. najmu) funkcjonować będzie ponad 40 butików i lokali usługowych, wraz z marketem spożywczym i elektronicznym. Będzie także oferta gastronomiczna i rozrywkowa. Komercjalizacją projektu zajmuje się firma Peppercorn Properties. Pod koniec października 2011 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę tego obiektu. Prace budowlane w centrum położonym przy ul. Asnyka w Bolesławcu trwają od połowy 2011 roku. Zakończenie budowy przewidziane jest na listopad 2012 roku.

Z czterdziestu lokali handlowo-usługowych pięć będzie miało powierzchnię od 200 mkw. do 1 tys. mkw. Powierzchnia pozostałych trzydziestu pięciu lokali nie przekroczy 200 mkw. W centrum według zamierzeń dewelopera mają znaleźć się sklepy renomowanych firm odzieżowych oraz lokale usługowe i gastronomiczne.

Spółka Antan Development Polska powstała w 2007 r. Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce.

Więcej o projekcie będzie można się dowiedzieć podczas konferencji Shopping Center Business Forum, która odbedzie się 14 lutego 2012 roku w warszawskim hotelu Hilton.