Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku

Galeria Malborska, której inwestorem jest spółka Mat Investment jest w trakcie rozbudowy po której obiekt zostanie powiększony o trzygwiazdkowy hotel oraz strefę rekreacyjno – rozrywkową z restauracją.

– Na czwartej kondygnacji obiektu w trakcie budowy jest trzygwiazdkowy hotel na 70 miejsc noclegowych. Planowane oddanie do użytkowania to maj 2012 roku – poinformował redakcję Retailnet.pl Mariusz Tuszakowski prezes zarządu spółki Mat Investment.

Ponadto, na dwóch kondygnacjach podziemnych o łącznej powierzchni 2600 mkw., zarząd galerii planuje stworzenie strefy rekreacyjno – rozrywkowej z restauracją, dwupoziomowym klubem, torami do bowlingu, gabinetem odnowy biologicznej, basenem oraz saunami.

Galeria Malborska to obiekt usytuowany przy głównej ulicy handlowej miasta, pomiędzy dworcem PKP a Muzeum Zamkowym. Około 500 metrów do największej średniowiecznej warowni Europy. Budynek usytuowany jest w otoczeniu zabytkowych kamienic i pełni funkcje handlowo-rozrywkową. Na liście najemców galerii są m.in. Trendy Shop, drogeria Natura, Empik, 5.10.15, Big Star, Solar, Makalu, House oraz Cropp.

Obiekt został oddany do użytku w 2010 roku. Jego właścicielem jest spółka Mat Investment Sp.K.