Galeria Malborska w trakcie rozbudowy

Sieć obuwnicza Centro otworzyła sklep o powierzchni 468 mwk. w galerii rozrywkowo-handlowej Focus Mall Piotrków Trybunalski. Za podpisanie kontraktu odpowiada zarządca nieruchomości, firma doradcza Alfa Asset Management. Centro rozpoczęło działalność w 2008 r. Otwiera swoje salony w popularnych centrach handlowych. Są to sklepy typu Fast Fashion. Taka koncepcja handlowa zakłada dostarczanie na rynek najpopularniejszych w danym momencie fasonów i kolorów ubrań, obuwia, dodatków. Sklep kieruje swoją ofertę do kobiet i mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat. Asortyment każdego sklepu liczy ponad 2000 modeli obuwia i akcesoriów. Sklep znajduje się na pierwszym piętrze w sąsiedztwie kina. Lokal działa od 7 stycznia 2012 roku.

Focus Mall zbudowany jest w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Centrum liczy 75 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 35 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz 5-salowe kino Helios. Obiekt został oddany do użytku 13 listopada 2009 roku.

Sieć galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall to projekt dewelopera Parkridge Retail Development. Zakłada on budowę śródmiejskich centrów handlowych w miastach średniej wielkości w Polsce. Galeria w Piotrkowie Trybunalskim jest czwartą tego typu inwestycją. W 2007 r. otwarto galerię w Rybniku, w 2008 r. oddano do użytku centrum w Bydgoszczy I Zielonej Górze, a rok później w Piotrkowie Trybunalskim.

Alfa Asset Management sp. z o.o., firma świadcząca usługi z dziedziny zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, powstała w 2005 roku. Do grona klientów Alfa Asset Management należą: Parkridge Holdings i Prologis, Aviva Investors, ING RE, 4 Development, firma współpracowała również z największymi centrami handlowymi Warszawy: Złote Tarasy i Blue City.