Centro rozpoczęło działalność w 2008 roku

Las Palm Sp. z o.o. jest w trakcie ustalania uzgodnień z Główną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i ministerstwem rolnictwa dotyczących obszaru, na którym ma powstać pierwszy i największy polski parku rozrywki Adventure World Warsaw. Trwają także prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Spółka wystąpiła już o wydanie decyzji środowiskowej. Finalizowane są także umowy z właścicielami nieruchomości, na terenie których ma powstać park. Inwestor spodziewa się, że budowa może ruszyć w lipcu 2012 roku. – Decyzji w sprawie odrolnienia gruntów spodziewamy się w lutym przyszłego roku – informuje Peter Mulder, prezes spółki Las Palm. Jest szansa, że czerwcu 2012 roku uda się uzyskać pozwolenie na budowę, co oznacza rozpoczęcie prac ziemnych na terenie inwestycji w lipcu.

Park Rozrywki w Grodzisku Mazowieckim składać się będzie z pięciu wysp tematycznych z 25 atrakcjami, strefy rozrywki z kinami, restauracjami i pasażem handlowym, a także Aquaparku. Jak informują przedstawiciele spółki, jest jeszcze za wcześnie na szczegóły dotyczące powierzchni, jaka będzie miał pasaż handlowy. Według zapowiedzi spółki, budowa Adventure World Warsaw ma się zakończyć w 2014 roku.

Jak dotąd, na prace związane z tą inwestycją spółka Las Palm wydała już ponad 11 milionów euro. Inwestor ma w planach wybudowanie podobnego obiektu- parku Adventure World Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wcześniej ma jednak powstać park rozrywki w Polsce.