Park powstanie na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki

Realizacja centrum handlowego Ferio w Szczecinie, jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, została wstrzymana. Przyczyną był trwający od 2008 roku spór inwestora ze sprzedającym grunty pod budowę obiektu. Jak się dowiedziała redakcja Retailnet.pl, inwestor nie zamierza jednak zrezygnować z realizacji projektu.

– Sprzedający nie przystał na polubowne zakończenie toczącego się sporu, więc zmuszeni jesteśmy zaczekać na rozstrzygnięcie sądu. Do tego momentu inwestycja jest wstrzymana. Wraz z pozytywną ostateczną decyzją sądu, której się spodziewamy do końca 2012 r., powrócimy do realizacji projektu galerii handlowej Ferio Szczecin – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Maciej Krenek, członek zarządu firmy Re Project Development.

Przypomnijmy, inwestor ma wszystkie decyzje administracyjne potrzebne do realizacji inwestycji. We wrześniu 2009 roku zostało wydane prawomocne pozwolenie na budowę.

Planowany w Szczecinie obiekt ma powstać w dzielnicy Pogodno, na terenie dawnych zakładów Polmo przy Alei Wojska Polskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 44,2 tys. mkw., a powierzchnia najmu – 31,5 tys. mkw. W centrum znajdzie się ponad 100 sklepów. Wyznaczonych zostanie 900 miejsc parkingowych. Wartość szczecińskiej inwestycji szacuje się na ponad 60 mln euro.

Spółka deweloperska RE project development, należąca do Raiffeisen evolution project development w Austrii powstała w 2003 r. Główna siedziba Raiffeisen Evolution znajduje się w Wiedniu. Większościowym udziałowcem jest Raiffeisen Zentralbank Ősterreich AG, który posiada 40 proc. akcji. Właścicielami pakietów po 20 proc. są UNIQA, Bauholding Strabag AG oraz Raiffeisen Holding. Obszar działania firmy obejmuje cały region Europy Środkowo-Wschodniej: Austrię, Bułgarię, Czechy, Chorwację, Polskę, Rosję, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Ukrainę i Węgry. Polska jest jednym z kluczowych rynków.