Inwestor zmienia nazwę obiektu w Jeleniej Górze

Mirosław Misztal, prezes łódzkiej firmy odzieżowej Monnari Trade SA, stwierdził w rozmowie z Parkietem, że IV kwartał 2011 roku firma zakończyła na plusie. Pozwoliło to, jak twierdzi, odrobić znaczną część strat po ponad 8,7 mln zł straty netto (przy 75,9 mln zł obrotów), którą spółka poniosła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2011 roku.

Jak informowaliśmy w listopadzie, Monnari Trade jest na etapie negocjacji z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi dokapitalizowaniem spółki. Prezes sieci powiedział też Parkietowi, że wyniki negocjacji z jedym z inwestorów powinny być znane w ciągu dwóch miesięcy. Wtedy też ma zostać opracowana nowa strategia spółki.

Firma Monnari Trade boryka się z trudnościami finansowymi od 2009 roku. Zarząd spółki w maju 2009 roku złożył do sądu wniosek o upadłość układową. W sierpniu 2009 roku sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości, obejmującej likwidację majątku spółki, a w styczniu 2010 roku wydał postanowienie o zmianie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego na postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Narastająco, w ciągu dziewięciu miesięcy 2011 roku, przychody firmy zmniejszyły się o 9,5 procent, do 75,9 mln zł, w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku. A w trzecim kwartale spadły o 30,5 procent, do 24,3 mln zł.