Mielec

Urząd Miejski w Mielcu przygotowuje projekt planu zagospodarowania terenu pod budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego przy ul. Powstańców Warszawy, na osiedlu Smoczka. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, powierzchnia całkowita terenu to 9,6 ha, powierzchnia działki galerii handlowej to 6,36 ha.  Wysokość przewidywanej tam zabudowy to maksymalnie 19 m. Dopuszczalne są maksymalnie trzy kondygnacje. W Urzędzie Miasta informują też, że wkrótce projekt planu zostanie wyłożony  do publicznego wglądu.

Jak podało tarnobrzeskie Radio Leliwa, galerię zamierza wybudować jedna z warszawskich firm. Prezydent miasta Janusz Chodorowski potwierdził, że urzędnicy pracują nad przygotowaniem terenu do inwestycji. W ramach realizacji przedsięwzięcia ma także przebudować  układ ulic.

Jak informowaliśmy w sierpniu 2011 roku, budowę galerii w Mielcu planuje również firma Kullar Gobi. Będzie to obiekt o powierzchni około 30 tys. mkw. Budowa ma rozpocząć się wiosną 2012 roku, a przewidywany termin oddania obiektu do użytku to trzeci kwartał 2013 roku.