Centrum Toruń Plaza działa od 11 listopada 2011 roku

Galerię Toruń Plaza odwiedziło ponad 600 tys. klientów w ciągu pierwszego miesiąca działalności.
Statystycznie, każdy z mieszkańców Torunia odwiedził centrum już trzykrotnie. To dziesiąty obiekt handlowo–rozrywkowym oddanym do użytku w ciągu 11 lat obecności Plaza Centers w Polsce.

– Już podczas pierwszych kilku godzin galerię odwiedziło 40 tys. osób. – podsumowuje Agnieszka Baczyńska, dyrektor Działu Najmu Plaza Centers Poland. Mamy bardzo pozytywne sygnały od najemców. Z naszych informacji wynika, że zarówno liczba odwiedzających, jak i obroty są wyższe niż w innych obiektach w miastach o podobnej wielkości. Dla nas to potwierdzenie, że trafnie wybraliśmy lokalizację naszej inwestycji i stworzyliśmy projekt atrakcyjny zarówno dla klientów, jak i najemców.

Toruń Plaza jest pierwszym obiektem w mieście łączącym funkcję handlową z tak bogatą ofertą rozrywkową. W obiekcie działa centrum zabaw i gier Fantasy Park oraz ośmiosalowe kino Cinema City. Na 40 tysiącach mkw. powierzchni pod wynajem (GLA) znalazło się 120 sklepów, część gastronomiczna i rozrywkowa oraz pełne zaplecze usługowe. Zainteresowaniem cieszą się między innymi marki debiutujące na toruńskim rynku, takie jak Sephora, Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull&Bear i MediaExpert. Portfolio najemców obejmuje również popularne brandy, zarówno polskie, jak i zagraniczne: Stradivarius, Gino Rossi, Prima Moda, Simple, Tally Weijl, Promod, New Yorker, Reserved, Cropp Town, House, Mohito, Ecco, H&M, Kappahl, Camaieu, Kazar, C&A czy Orsay. Do dyspozycji klientów centrum są również drogerie i perfumerie (Rossman, Douglas, Sephora), sklepy z materiałami do aranżacji wnętrz (Home&You), sklepy dla dzieci (Smyk, Vallis), delikatesy Delima oraz klub fitness Pure o powierzchni 1200 mkw. Centrum od dnia otwarcia 14 listopada uzupełniło swoją ofertę o nowe sklepy m.in. Apart, Yes, Tatuum, Coyoco oraz Mango. Przedstawiceiele centrum zapowiadaja  też, że wkrótce w pojawią się tam kolejni najemcy.

Zmotoryzowani klienci centrum mogą korzystać z wielopoziomowego parkingu na 1100 miejsc. Inwestor wyremontował drogi dojazdowe. W porozumieniu z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia została również uruchomiona nowa linia tramwajowa numer 5 łącząca tę część miasta z centrum.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja, oraz w Indiach. Plaza Centers zrealizowała już 31 projektów, w tym 10 w Polsce. W 2010 Plaza Centers otworzyła 2 centra handlowo-rozrywkowe: w Zgorzelcu i Suwałkach.Od listopada 2006 Plaza Centers N.V. jest notowana na giełdzie w Londynie, a od października 2007 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA. Kolejne 30 inwestycji jest w trakcie realizacji.