Obiekt będzie miał 6,7 tys. mkw. powierzchni handlowej

Spółka Deptak Projekt P2, inwestor projektu Półwiejska 2 w Poznaniu, w grudniu 2011 roku uzyskała pozytywną opinię od Miejskiego Konserwatora Zabytków na zmiany w koncepcji budowy tego obiektu. Wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony. Przedstawicielka inwestora szacuje, ze być może uda się uzyskać pozwolenie na budowę do końca I kwartału 2012 roku.

Zmiany dotyczyły przeprojektownia budynku, których konsekwencją jest zmiana elewacji budynku oraz jego frontu. Inwestor musiał mieć na wprowadzenie do projektu zmian zgodę Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Półwiejska 2 to obiekt biurowo-handlowo-usługowy, który zostanie wybudowany w śródmiejskiej dzielnicy handlowej Poznania, u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza, przy miejskim węźle komunikacyjnym placu Wiosny Ludów. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych, z czego 6,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Powierzchnia całkowita Półwiejskiej 2  to 16,5 tyś. mkw. Za komercjalizację odpowiadają CB Richard Ellis oraz Retail Concept.

Inwestorem projektu Półwiejska 2 jest Deptak Projekt P2 Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Confinance Properties Ltd. oraz Budlex Sp. z o.o. Budlex należy do firmy Erbud SA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Confinance Properties to spółka inwestycyjna wchodząca w skład GN GROUP – firmy deweloperskiej. Autorem koncepcji i projektu architektonicznego jest RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, międzynarodowa pracownia architektoniczna.

GN Group to austriacko-polska firma działająca od 20 lat na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach swojej działalności firma angażowała się m.in. w inwestycje związane z produkcją żywności w Polsce i Rumunii we współpracy z Grupą Maspex , ale już na początku lat 90-tych zaczęła nabywać nieruchomości w Rosji, Rumunii i Polsce oraz tworzyć zakłady produkcyjne i centra logistyczne.

Od 2004r. GN Group działa wyłącznie w branży deweloperskiej, przede wszystkim na terenie Polski i Rosji. Firma otworzyła swoje biura w Poznaniu i Warszawie, a w Moskwie prowadzi je wspólnie z rosyjskim partnerem. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku zamierza w przyszłości otworzyć biuro w Katowicach.