Budowa ruszy w marcu 2012 roku

Pluss Invest Developer, inwestor projektu osiedlowego centrum handlowo-usługowego, które będzie zlokalizowane we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole, ma jeszcze kilkaset mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia. Inwestycja jest skomercjalizowana w około 80 procentach.

– Mamy już wielu zakontraktowanych najemców, którzy podpisali wieloletnie umowy najmu, ale są jeszcze wolne lokale, zarówno na I piętrze, jak i na parterze. Zapraszamy także do podpisywania umów asekuracyjnych na lokale, które są obecnie zarezerwowane, ale mogą być jeszcze zwolnione do czasu uruchomienia inwestycji – informuje portal Retailnet.pl Jacek Kubicki, wiceprezes zarządu spółki Pluss Invest Developer.

Budowa tej kameralnej, lokalnej galerii handlowej ma ruszyć z początkiem marca 2012 roku. inwestor jest obecnie w końcowej fazie wyłaniania generalnego wykonawcy. – Wstępna selekcja ofert już się odbyła. Mamy tez zapewnione kredytowania finansowania tej inwestycji – dodaje Jacek Kubicki. Prace projektowe prowadziła firma: Chachaj Rozmuski Architekci Sp. z o.o.

Obiekt będzie pełnił funkcje osiedlowego centrum handlowo-usługowego. Dwukondygnacyjny kompleks z parkingiem stanie na osiedlu zamieszkałym przez około 16 tysięcy mieszkańców. Parter będzie miał około powierzchni 1,5 tys. mkw., z kolei piętro obiektu będzie mieć około 1,4 tys. mkw. powierzchni. Wiadomo już, ze na parterze działać będą m.in.: sieciowy market spożywczy, apteka, salon prasowy, cukiernia, sklep odzieżowy. Z kolei na piętrze otwarte zostaną: przychodnia lekarska z rehabilitacją, stomatologią i ortodoncją, a także salon kosmetyczny, fryzjer oraz solarium. Na parterze, jak też na piętrze obiektu, wokół holu dolnego i górnego zlokalizowanych będzie kilkanaście lokali o powierzchni od 20 do 40 mkw. tworzących mini galerię z punktami handlowymi i usługowymi.

Spółka Pluss Invest Developer wywodzi się z firmy Pluss Invest, która na wrocławskim rynku istnieje już ponad 15 lat. Obecnie zajmuje się wynajmem sieciom handlowym własnych nieruchomości, natomiast jej spółki zależne: Pluss Invest Developer Sp z o.o. i Pluss Invest Developer 2 Sp z o.o, realizacją inwestycji budowlanych. Działalność developerska firmy skoncentrowana jest obecnie na realizacji dwóch inwestycji. Obok budowy centrum handlowo-usługowego w Psim Polu, Pluss Invest Developer buduje też funkcjonalne mieszkania w obrębie Bielan Wrocławskich.