Galeria Zamek w Lublinie

Immofinanz Group zapowiedziała Retailnet pl, że w lutym 2012 poinformuje o terminie rozpoczęcia  prac budowlanych przy Galerii Zamek. Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęta przez Isabeau Polska sp. z o.o. została w zeszłym roku przejęta przez Immofinanz Group.   Obecnie trwają rozmowy między inwestorem, a miastem w sprawie zmiany obecnego pozwolenia na budowę. Isabeau co prawda uzyskał pozwolenie, ale potem zmienił projekt. Miasto uznało, że inwestor musi ponownie wystąpić o wymagane dokumenty. Powstał spór, który opóźniał inwestycję. Jak dowiedzieliał sie retailnet.pl w miejskim wydziale architektury i budownictwa, sprawa jest nadal rozpatrywana.

Centrum będzie miało 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni GLA. Galeria powstanie na działce o powierzchni 29 tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowanej w rejonie alei Tysiąclecia i Unii Lubelskiej. Galeria ma zostać oddana do użytku w 2013 roku. Ires Poland sp. z o.o. zajmuje się komercjalizacją obiektu.

Należąca do Immofinanz Group,  Immofinanz Polska sp. z o.o. jest naszym kraju właścicielem około 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto. 24 procent to powierzchnia handlowa. Spółka ma 456 najemców w siedmiu miastach. Najwięcej nieruchomości posiada w Warszawie.  Kapitalizacja rynkowa Immofinanz wynosi 34 mld euro.