Inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2013 roku

Inwestor centrum handlowego Siódemka w Elblągu, czyli Bridgehouse Developments, przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji. – Budowa wkrótce powinna ruszyć – poinformowała w rozmowie z Retailnet.pl Aneta Mandziuk z firmy CBRE, która komercjalizuje galerię handlową w kompleksie CH Siódemka. Powiedziała również, ze obiekt jest w trakcie komercjalizacji, ale żadne szczegóły dotyczące tej kwestii nie będą na razie ujawniane. Według harmonogramu centrum ma być gotowe w IV kwartale 2013 roku.

Kompleks powstanie na działce o powierzchni 224,6 tys. mkw. Będzie się on składał z dwóch głównych części: w pełni zabudowanej parterowej galerii handlowej o powierzchni 40 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni 27 tys. mkw., w którym kluczowym najemcą będzie market budowlany. W sumie centrum liczyć będzie 15 sklepów wielkopowierzchniowych w parku handlowym oraz 105 sklepów w galerii handlowej. Powstanie także parking naziemny na 1800 miejsc. Komercjalizacją galerii handlowej zajmuje się firma CBRE, a retail parku – Colliers international.

Inwestor posiada pozwolenie na budowę kompleksu oraz infrastruktury drogowej wokół centrum. CH Siódemka będzie się mieścić zaledwie kilkaset metrów od skrzyżowania ważnych szlaków komunikacyjnych: drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk z Warszawą, drogi S22 z Kaliningradu do Elbląga oraz E22 z Malborka do Elbląga (jest zgoda Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na nowy węzeł komunikacyjny, który pozwoli na dojazd do obiektu z trasy S7).

Centrum handlowe CH Siódemka zostało zaprojektowane przez międzynarodowe biuro architektoniczne Broadway Malyan, które ma na swoim koncie projekty obiektów handlowych w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Przypomnijmy, że poprzednim deweloperem centrum handlowego Siódemka w Elblągu była należąca do  New Europe Property Holdings Limited spółka NEPH (Elbląg) sp. z o.o. W  2011 roku przejęła ją spółka Bridgehouse Developments (Elbląg) sp. z o.o. (należąca do Bridge Properties Limited z Wielkiej Brytanii).