Rozbudowa Venus na ukończeniu

Spółka Konsorcjum, inwestor i zarządca będącej w trakcie rozbudowy Galerii Venus w Świdniku poinformował, że budynek jest w stanie zamkniętym i trwają w nim prace wykończeniowe. Obiekt zostanie oddany do użytku za dwa miesiące.

– Jesteśmy na etapie prac wykończeniowych w wewnątrz obiektu. Równocześnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami. Na chwilę obecną galeria jest skomercjalizowana w prawie 90 procentach – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Agnieszka Sobolewska, Project Manager Konsorcjum Sp. z o.o.

Galeria Venus to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni handlowej wynoszącej 6,5 tys. mkw. W obiekcie znajduje się ok. 50 butików, sklepów i marketów oraz standów i punktów usługowych. Po rozbudowie obiekt będzie miał 9,9 tys. mkw i 30 sklepów więcej. Wśród najemców są min. Stokrotka, Rossmann, RTV Euro AGD, Reserved, House, Cropp, Triumph, CCC oraz perfumerie Astor. Czwartą, najwyższą kondygnację galerii przeznaczono nieodpłatnie dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Budynek posiada pięć wejść, podjazdy dla wózków, wewnętrzne windy dla niepełnosprawnych oraz ok. 200 miejsc parkingowych.

Udziałowcami Konsorcjium sp. z o.o. są Mirosław Badurowicz, Andrzej Birski, Roman Joć oraz Stanisław Zbigniew Jusiak.