Auchan Bronowice

Podczas zbliżającej się konferencji Shopping Center Business Forum Immochan zaprezentuje powstającą w Krakowie Galerię Bronowice. Centrum będzie miało powierzchnię 60 tys. mkw., w tym galerię handlową o powierzchni 35 tys. mkw oraz hipermarket Auchan o powierzchni 23 tys. mkw. (ok. 15 tys. mkw. powierzchni sprzedaży). W galerii handlowej działać będzie ok. 150 sklepów.

Jak informowaliśmy na początku stycznia, budowa centrum już się rozpoczęła. Zgodnie z kontraktem opiewającym na 179,5 mln zł netto firma Erbud do 1 czerwca 2013 roku postawi budynek w stanie surowym. Otwarcie całego obiektu zaplanowano na 2013 rok.

Immochan, wchodzący w skład grupy Auchan, jako jej dział nieruchomości, jest deweloperem, inwestorem, komercjalizatorem i zarządcą galerii handlowych.  W Polsce, Immochan jest właścicielem i zarządcą 20 centrów handlowych, z tysiącem lokali, o łącznej powierzchni najmu 149 tysięcy metrów kwadratowych. Nieruchomości te znajdują się w następujących miastach: Mikołów, Sosnowiec, Żory, Krasne, Poznań  (dwa centra handlowe: Komorniki i Swadzim), Rumia, Gdańsk, Bielsko-Biała, Gliwice, Katowice, Wrocław, Białystok (dwa centra handlowe: Hetmańska i Produkcyjna), Warszawa (Modlińska), Częstochowa, Bydgoszcz, Piaseczno, Płock i Szczecin.
Więcej o Galerii Bronowice będzie można usłyszeć podczas konferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się 14 lutego 2012 w warszawskim hotelu Hilton.