Galeria Rydułtowy wkrótce będzie gotowa

Będąca w realizacji od sierpnia 2011 roku inwestycja spółki DL Invest Group w Rydułtowach przy trasie wojewódzkiej Racibórz-Rybnik jest na ukończeniu. Inwestor poinformował redakcję Reatilnet.pl, że nie będzie znaczących opóźnień w realizacji projektu.

Aktualny stan realizacji projektu przebiega zgodnie z planem. Obiekt będzie miał ponad 3,6 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Galeria jest też już w całości skomercjalizowana. Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada spółka Fenix-Invest Sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej DL Invest Group. Na liście najemców są m.in. takie marki jak: Rossmann, Deichmann, Pepco, Textil Market, Apteka z Optykiem Lykos Farm, oraz ostatnia sfinalizowana umowa z marką Jysk, który będzie największym najemcą w obiekcie i zajmie lokal o powierzchni 1100 metrów kwadratowych.

Galeria powstaje na działce o powierzchni 1,1 ha w Rydułtowach przy drodze wojewódzkiej w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego obiektu handlowego Kaufland ( 3,3 tys. mkw. powierzchni) oraz Parku Wodnego realizowanego przez Urząd Miasta.

Inwestorem i generalnym wykonawcą galerii jest DL Invest Group sp. z o.o. Grupa zrzesza spółki działające w branżach związanych z obrotem nieruchomościami i inwestycjami kapitałowymi oraz w branży deweloperskiej, projektowej, budowlanej, produkcyjnej.