Budowa galerii ma ruszyć jeszcze w 2012 roku

Budowa Galerii Kujawskiej w Bydgoszczy najprawdopodobniej ruszy jesienią 2012 roku. Jak informuje Rafał Pruba, dyrektor działu wynajmu spółki ECE Projektmanagement Polska, która jest inwestorem tego projektu, jest duże zainteresowanie tą inwestycją ze strony najemców. Projekt Galerii Kujawskiej będzie prezentowany podczas najbliższego Shopping Center Business Forum, które odbędzie się 14 lutego 2012 roku w Warszawie.

– Aktywna komercjalizacja obiektu rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, ale już teraz są prowadzone intensywne rozmowy z głównymi graczami na rynku najemców. Zainteresowanie jest ogromne, najemcy pozytywnie postrzegają lokalizację tego obiektu – wyjaśnia Rafał Pruba. Jak dodaje nasz rozmówca, budowa Galerii Kujawskiej najprawdopodobniej zacznie się jeszcze jesienią 2012 roku. Obecnie trwają prace rozbiórkowe budynku drukarni Ortis, która stoi na terenie przyszłej budowy.

Investor wystąpił już o decyzję środowiskową dotyczącą realizacji tego obiektu. – Spodziewamy się, że w III kwartale tego roku złożymy wniosek o pozwolenie na budowę – informuje Leszek Sikora, Head of Development ECE Projektmanagement Polska. Jest już także przygotowana koncepcja funkcjonalno-użytkową centrum. Galeria wielkości ok. 48 tys. mkw. powierzchni handlowej pomieści 200 lokali. Inwestor zrezygnował z budowy hotelu, za to ma być klub fitness. Nie jest wykluczone, ze będzie również w obiekcie funkcjonowała kręgielnia oraz kino. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro. Obiekt ma być ukończony w 2014 roku.

Spółka ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji galerii handlowych w ścisłych centrach miast europejskich. ECE zajmuje się rozwojem, planowaniem, budową i wynajmem centrów handlowych od 1965 roku. Na najbliższej edycji Shopping Center Business Forum będzie okazja do spotkań z przedstawicielami spółki i rozmów dotyczących Galerii Kujawskiej.

Spółka ECE Projektmanagement zarządza 137 centrami w 16 krajach. Ich łączna powierzchnia wynajmu to ponad 4,4 mln mkw., a roczny obrót to ok. 16 mld euro. 19 centrów jest obecnie w fazie budowy lub projektowania. W Polsce ECE zarządza wrocławską Galerią Dominikańską (otwarta w 2001 roku), Galerią Łódzką (otwartą w 2002 roku), Alfą Centrum w Gdańsku (przejętą w zarządzanie w 2006 roku), Galerią Krakowską (otwartą w 2006 roku), Galerią Bałtycką w Gdańsku (otwartą w 2007 roku) i nowo otwartą w Szczecinie Galerią Kaskada. Polski oddział ECE – firma ECE Projektmanagement Polska – został założony w 1997 roku.