Galeria Podkowa gotowa w przyszłym roku

Sieć handlowa MarcPol jest w trakcie realizacji nowego centrum handlowego w Podkowie Leśnej przy drodze wojewódzkiej 719. Planowany termin otwarcia Galerii Podkowa to pierwszy kwartał 2013 roku. Dwukondygnacyjny obiekt handlowy usytuowany jest na działce o powierzchni ponad 35 tys. mkw. w powiecie pruszkowsko-grodziskim przy trasie na Grodzisk Mazowiecki przy ulicy Gołębiej.

Obiekt będzie miał 13063 mkw. powierzchni całkowitej w tym około 11 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej. W obiekcie znajdą się sklepy oferujące usługi i produkty od branży spożywczej supermarketu MarcPol przez drogerie, odzież i obuwie, po bank i sprzęt AGD/RTV oraz kawiarnie i restauracje.

Na liście pierwszych najemców oprócz sieci MarcPol, która zajmie około 1,5 tys. mkw. powierzchni jest także drogeria sieci Rossmann. Parking naziemny Galerii Podkowa będzie miał ponad 200 miejsc postojowych. Generalnym wykonawcą projektu jest spółka Mirbud, która we wrześniu 2011 r. podpisała z inwestorem, firmą Marcpol umowę na budowę obiektu opiewającą na kwotę ponad 20,2 mln. zł. brutto.

Inwestorem i właścicielem Galerii Podkowa jest największa w Polsce sieć handlowa z całkowicie polskim kapitałem istniejącą od 1988 roku o nazwie MarcPol.