Ruch zarządza ponad 6 tys. punktów sprzedaży

Paweł Szymański został nowym prezesem spółki kolportersko-handlowej Ruch SA. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Heydla. O zmianie zdecydowała rada nadzorcza spółki na posiedzeniu 11 stycznia 2011 roku. Z zarządu odeszły też jeszcze dwie osoby: Grażyna Zemowska odpowiedzialna za zasoby ludzkie i Tomarz Grzela zajmujący się logistyką.

Szymański był dotychczas wiceprezesem ds. finansowych. Wcześniej zasiadał m.in. w zarządzie PKN Orlen, gdzie był wiceprezesem ds. finansowych. Pełnił również funkcję prezesa Domu Maklerskiego Banku Handlowego należącego do Citigroup. Szymański pozostaje wiceprezesem i partnerem zarządzającym Icentis Corporate Solutions. Heydel sprawował funkcję prezesa w Ruch SA od września 2010 roku, odkąd spółka została przejęta przez amerykański fundusz Eton Park.

Spółka akcyjna Ruch ma blisko 40-procentowy udział w rynku kolportażu prasy w Polsce. Dostarcza prasę do 26 tys. punktów, zarządza siecią sprzedaży detalicznej liczącą ponad 6 tys. punktów. Część z nich znajduje się w centrach handlowych. Sieć obsługuje dziennie blisko 8 milionów klientów detalicznych. Prowadzi także sprzedaż hurtową oraz sprzedaż prasy w prenumeracie, jak również dystrybucję m.in. do dużych sieci detalicznych takich jak Alma, POLOmarket, Chata Polska. Posiada w ofercie prawie 4 tys. tytułów prasowych.