W sieci działają obecnie 82 placówki

Sieć supermarketów Piotr i Paweł powiększy się w tym roku o kolejnych 10 sklepów. – Markety będą uruchamiane zarówno w galeriach/parkach handlowych jak i w samodzielnie funkcjonujących lokalizacjach. Pierwsze otwarcia odbędą się jeszcze w I kwartale 2012 roku – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Joanna Pawełczyk, rzecznik prasowy sieci Piotr i Paweł.

Firma na razie nie zdradza konkretnych miast czy centrów handlowych, w których będą otwierane nowe sklepy. Przypomnijmy, ze obecnie sieć liczy 82 sklepy zlokalizowane w 49 miastach w calym kraju. W 2011 roku otworzono 8 placówek, m.in. w: centrum handlowo-usługowym w Suchym Lesie pod Poznaniem, Galerii Sfera II w Bielsku- Białej, w centrum handlowym Józefosław k/Warszawy, w Millenium Hall w Rzeszowie. W tym roku sieć planuje kolejne otwarcia, trwa także budowa galerii Piotr i Paweł pod Poznaniem.

W 2011 roku obroty spółki siegnęły  1,7 mld zł (wzrost o około 7 proc. w porównaniu z 2010 rokiem). Sieć Piotr i Paweł tworzona jest od 1990 roku. Średnia powierzchnia sprzedażowa sklepu wynosi 1,1 tysiąca metrów kwadratowych, a asortyment sięga 30 tysięcy pozycji. Od 2003 roku prowadzona jest również sprzedaż internetowa (obecnie funkcjonuje ona w 10 miastach). Sieć należy do Piotr i Paweł S.A. z siedzibą w Poznaniu.