Mc Donald's otworzy restaurację w Rzeszowie

W City Center Rzeszów, największym projekcie realizowanym przez rzeszowskiego dewelopera Star Europa będzie działać największa w regionie restauracja sieci Mc Donald’s. Dwupoziomowy lokal zajmie 480 mkw. powierzchni.

– Będzie to największa restauracja tej sieci w regionie. Uzupełni rozbudowaną ofertę gastronomiczną City Center Rzeszów, w skład której wchodzą także m.in. KFC, Olimp, Kuchnia Wietnamska czy Grand Kebab – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Daniel Słuchocki wiceprezes, Star Europa.

W strefie foodcourtu na powierzchni o wielkości ok. 1, 5 tys. mkw. znajdą się zarówno restauracje z obsługą kelnerską jak i serwujące dania typu fastfood oraz kawiarnie i wyspy kawowe i jogurtowe.
Mc Donald’s, światowy potentat wśród restauracji szybkiej obsługi, na polskim rynku zadebiutował w 1992 roku. Dziś sieć obecna jest w 120 miastach Polski. Posiada 278 restauracji, w tym 142 prowadzone na zasadzie franczyzy przez 52 licencjobiorców, 198 restauracji typu McDrive, 57 restauracji z opcją McCafe oraz 29 restauracji z opcją Gym’n’fun.

Budynek City Center Rzeszów powstaje w ścisłym centrum Rzeszowa na trzyhektarowej działce. Będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową powstaną dwa poziomy parkingów na 1,2 tysięcy aut. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia w budynku będą funkcjonować: hotel ze 130 pokojami w standardzie trzech gwiazdek, centrum konferencyjne, powierzchnie biurowe klasy A, klub fitness, klatki do squasha, spa oraz kino Helios. Projekt budynku opracowało Biuro MWM Architekci, a architekturę wnętrz Bose International Planning&Architecture.

Star Europa to rzeszowska firma działająca od 1990 roku. Zrealizowała 15 inwestycji, m.in. Galerię Graffica w Rzeszowie – najlepiej zrządzane centrum handlowe w 2010 i 2011 roku w rankingu zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych i TNS Pentor. W portfelu Star Europy jest też Europa II w Nowym Sączu, Galeria Rzeszów, Capital Park czy Hotel Victoria w Lublinie. Zarządzanie własnymi projektami i budowa City Center Rzeszów, to dwa najważniejsze zadania, które realizuje w tej chwili rzeszowski deweloper.

Star Europa Star Europa jest uczestnikiem Shopping Center Business Forum – konferencji branżowej, która odbędzie się 14 lutego 2012 roku w warszawskim hotelu Hilton.