Polnord chce zainwestować w centrum handlowe

Polnord jest  zainteresowany kupnem projektu centrum handlowego wielkości 30 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Choć na tym etapie rozmów firma nie chce ujawniać szczegółów, Krzysztof Olszewski rzecznik Polnordu poinformował w rozmowie z Retailnet.pl, że chodzi o inwestycje w mieście wojewódzkim, w  północnej części Polski. Ujawnił też, ze firma ma w tej 100 mln. zł wolnych środków.

Szefowie Polnordu oceniają, że obecne spowolnienie na rynku, to bardzo dobry czas dla okazyjnych zakupów. Na rynku pojawia się coraz więcej okazji inwestycyjnych, gdyż swoje grunty sprzedają deweloperzy, którzy popadają w trudności.

Polnord S.A. obecny jest przede wszystkim na rynku mieszkaniowym. W 2011 roku sprzedał 1083 lokali. Wspólnie z GTC realizuje też centrum handlowe Wilanów w Warszawie. Jak już informowaliśmy, inwestorzy mają nadzieję uzyskać pozwolenie w 2012 i ruszyć z budową pod koniec roku.
Polnord SA powstała w 1977 roku jako biuro generalnego wykonawcy eksportu budownictwa. W 1988 roku biuro, już jako przedsiębiorstwo wykonawcze, przyjęło nazwę Polnord. Spółka jest notowana w WIG 80. Jest to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. Polnord realizuje obiekty mieszkaniowe, handlowe, hotelowe i biurowe. Firma jest w posiadaniu banku ziemi, który pozwala zrealizować blisko milion metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i użytkowej. W Warszawie Polnord ukończył kilka projektów mieszkaniowych w ramach konceptu urbanistycznego Miasteczko Wilanów. Oprócz galerii deweloper planuje tam również budowę dwóch kolejnych projektów: Śródmieście Miasteczka Wilanów i Wilanów Office Park.