Na razie nie wiadomo, co będzie w miejscu hotelu Cracovia

Zarząd Echo Investment podjął decyzję o przedłużeniu do
końca marca 2012 roku termin zakończenia prac nad koncepcją funkcjonalną i architektoniczną byłego hotelu Cracovia w Krakowie. Jak informuje spółka w komunikacie, pierwszy etap prac nie został jeszcze zamknięty, a tym samym, nie została jeszcze sprecyzowana wizja ostatecznego charakteru inwestycji.

– Podejmując decyzję o wydłużeniu terminu o kolejny kwartał, brana była pod uwagę przede wszystkim skomplikowana sytuacja rynkowa, która wymaga przeprowadzenia dodatkowych, pogłębionych analiz, na co potrzeba zdecydowanie więcej czasu niż pierwotnie zakładano. W celu zwiększenia możliwości projektowych zarząd spółki podjął decyzje o rozszerzeniu zespołu architektów i włączeniu do prac nad koncepcją dodatkowych specjalistów i analityków rynku nieruchomości – czytamy w przesłanym komunikacie.

 


Spółka Echo Investment SA kupiła były hotel Cracovia, zlokalizowany przy Al. Marszałka Ferdinanda Focha 1 w 2011 roku od firmy Orbis S.A.

Echo Investment S.A . to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.