Sky Tower partnerem Shopping Center Business Forum

Galeria Handlowa Sky Tower powstanie w najwyższym kompleksie architektonicznym w kraju. Otwarcie obiektu zaplanowano na drugi kwartał 2012 roku. Na 30 tys. mkw. znajdzie się 120 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz nowoczesny fitness.

Galeria zlokalizowana jest przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Na trzech poziomach i 30 tys. mkw. znajda się sklepy, restauracje oraz punkty usługowe i rozrywkowe. W obiekcie przygotowano parking na 1500 samochodów. Zgodnie z przyjętą ideą nowoczesności, w galerii zastosowanych zostanie wiele nowatorskich, multimedialnych i praktycznych rozwiązań. Parter, to sklepy o dużych powierzchniach znanych marek, np. Reserved oraz supermarket Piotr i Paweł. Znajdą się tam również takie marki jak: Solar, Monnari, Mohito, Top Secret, Apart, czy sklep z zegarkami Chrono oraz punkty usługowe: pralnia, fryzjer, poczta, biuro podróży, apteka i drogeria. Strefę gastronomiczną uzupełnią Starbucks, Coffe Heaven i McDonald’s. Część z nich będzie ulokowanych bezpośrednio od ul. Powstańców Śląskich z niezależnymi wejściami od ulicy. Poziom pierwszy jest zarezerwowany dla sklepów obuwniczych, sportowych oraz wielko powierzchniowego sklepu RTV. Wśród najemców będzie także Instytut Kosmetyczny Ireny Eris, Home&You, Apple czy Cortland. Poziom drugi galerii wypełnią fitness z saunami, SPA, centrum rehabilitacji, kręgielnia i klub snookerowo-bilardowy. Atrakcją dla odwiedzających będzie tez ulokowany na 50. piętrze punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Wrocławia i okolic w odległości nawet 100 kilometrów.

Pomysłodawcą i inwestorem kompleksu Sky Tower jest dr Leszek Czarnecki – przedsiębiorca od lat związany z Wrocławiem. Jest głównym akcjonariuszem notowanej na GPW w Warszawie finansowej grupy kapitałowej GETIN Holding. Kontroluje również spółki deweloperskie odpowiedzialne m.in. za Arkady Wrocławskie i warszawskie- Osiedle Przy Promendzie.

Więcej o projekcie bedzie można się dowiedzieć 14.02.2012 roku podczas koferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.