Obiekt jest prawie w 80 proc. skomercjalizowany

Prawie 80 proc. powierzchni handlowej w powstającej w Łomży Galerii Veneda jest już skomercjalizowane – poinformował w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Słupski, specjalista d/s PR w Echo Investment S.A., która jest inwestorem tego przedsięwzięcia.

Budowa galerii ruszyła jesienią 2011 roku. Generalnym wykonawcą centrum jest Instal Białystok. Firma podpisała umowę z Echo Investment na wykonanie obiektu za 69,6 mln zł netto. Pod koniec grudnia 2011 roku Echo Investment otrzymało 14,35 mln euro kredytu na budowę łomżyńskiej galerii. Kredyt został udzielony przez Raiffeisen Bank Polska S.A.

Centrum handlowe zlokalizowane jest w Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw., z czego prawie 16 tys. mkw. jest przeznaczone pod wynajem. W projekcie znalazł się także parking na 600 miejsc postojowych. Koncepcja architektoniczna Galerii Veneda powstała w warszawskiej pracowni projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.

W galerii będzie mieścić się w sumie 80 sklepów i punktów usługowych. Inwestor ma już podpisane umowy na największe powierzchnie handlowe, m.in. z hipermarketem Tesco, RTV Euro AGD, drogerią Rossmann, a także sklepami Reserved, House, Mohito, Cropp, Orsay, CCC, Martes Sport, Apteka pod Różą, Zabawkowy Raj oraz najemcami części gastronomicznej.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.