Galeria działa od lipca 2011 roku

W galerii handlowo-usługowej Pasaż pod Gryfem w Międzyzdrojach został otwarty outlet sieci Rosenthal, oferującej artykuły ceramiczne. Siec posiada obecnie w Polsce 20 salonów oraz 17 autoryzowanych punktów sprzedaży, zlokalizowanych zarówno w galeriach handlowych jak i funkcjonujących samodzielnie. Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Rosenthal w Polsce jest Ceramica Group Sp. z o.o. z Poznania.

Pasaż pod Gryfem działa od lipca 2011 roku. Nadmorski kompleks ma powierzchnię 4,7 tysięcy metrów kwadratowych. Dwukondygnacyjny obiekt handlowo-usługowy posiada prawie 40 lokali. Na parterze znajduje się 20 lokali, a na pierwszym piętrze 18. Galeria zlokalizowana jest przy ulicy Gryfa Pomorskiego 25 w miejscu byłego targowiska, tuż przy nowej drodze wjazdowej do kurortu, 200 metrów od plaży. Obiekt dysponuje parkingiem na 180 aut. Wartość inwestycji szacowana jest na 25 milionów zł.

Inwestor jest Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o. – powołana przez gminę oraz prywatnego inwestora ze Szczecina. Kapitał zakładowy spółki wynosi 5,45 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiadał prof. Zbigniew Paszkowski z pracowni architektonicznej Urbicon.