BioAmp

Przykry zapach kanalizacji to niekiedy powazny problem w obiektach, w których prowadzona jest działalność handlowa czy gastronomiczna. W zapobieganiu tego rodzaju zjawiskom pomaga system BioAmp.– Jest to najnowszy, w pełni automatyczny system przeznaczony do rozwoju i dozowania bakterii, które są zdolne do rozkładu materii organicznej w układzie kanalizacyjnym, przepompowniach i w separatorach do wody i CO2 – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl przedstawiciel firmy Chemsearch. System składa się z urządzenia do inkubacji bakterii, który w dwudziestoczterogodzinnych cyklach je namnaża.

Źródłem bakterii jest preparat biologiczny Free Flow, który zawiera bezpieczne, niechorobotwórcze bakterie glebowe zdolne do rozkładu różnych substancji organicznych. W jednej dawce preparatu Free Flow znajduje się około 30 bilionów bakterii. Automatyczny proces powtarzany każdego dnia oczyszcza linie kanalizacyjne i przepompownie.

Jak zapewnia przedstawiciel firmy Chemsearch, dzięki stosowaniu BioAmp można zmniejszyć częstotliwość opróżniania tłuszczowników w lokalach gastronomicznych. Przede wszystkim jednak jest to sposób na niedopuszczenie do zablokowania drożności kanalizacji. Zdarza się bowiem, że rury w sposób w sposób początkowo niewidoczny zaczynają się zapychać, a po jakimś czasie niespodziewanie dochodzi do awarii. Może to doprowadzić do zalania lokalu lub kilku lokali, a nawet do czasowego zamknięcia części centrum handlowego do czasu usunięcia skutków.

Chemsearch to polski odział amerykańskiej firmy NCH Corporation. Firma NCH powstała w roku 1919 w USA. Posiada swoje przedstawicielstwa w 60 krajach. NCH Polska sp. z o.o. działa od 1992 roku. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją środków wspomagających działy utrzymania ruchu. Chemsearch oferuje rozwiązania problemów związanych m.in. z kanalizacją, liniami tłuszczowymi i separatorami tłuszczu w centrach handlowych i sklepach wielko powierzchniowych.

Swoje rozwiązania w zakresie utrzymania drożności systemu kanalizacyjnego firma zaprezentuje podczas Shopping Center Business Forum 14 lutego 2012 roku w Warszawie.