Sieć celuje w centra handlowe

Na rynku najemców galerii handlowych pojawiła się nowa marka – Trendy Shop. Pierwszych pięć lokali zostało otwartych w 2011 roku. Trendy Sp.J. czyli właściciel konceptu, w I kwartale 2012 roku otworzy kolejnych pięć placówek, z czego większość w galeriach handlowych. Według planów firmy na koniec tego roku sieć ma liczyć 20 sklepów.

Dotychczas sklepy pod szyldem Trendy Shop otwarto w: Galerii Malborskiej, Dekadzie Sieradz, Galerii Słupsk, a także na terenie sklepów sieci Kaufland (Suwałki i Ciechanów). W tym roku sieć powiększy się o kolejne lokalizacje. – Mamy podpisane umowy najmu z Alfą Grudziądz, Gemini Park w Tarnowie, Pasażem Łódzkim oraz Kauflandami w Puławach i Giżycku. Wszystkie wymienione lokale zostaną uruchomione w I kwartale tego roku. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmą DTZ na najem powierzchni w galerii Ogrody w Elblągu. Na koniec roku planujemy mieć w sumie 20 sklepów w sieci Trendy Shop. Intensywnie poszukujemy nowych lokalizacji w centrach handlowych w całej Polsce. Jest duże zainteresowanie ze strony deweloperów naszym konceptem sklepu – informuje Arkadiusz Kowalewski, dyrektor ds. rozwoju Trendy Shop. Firma otwiera lokale o metrażu od 25 – 40 mkw. powierzchni najmu.

Trendy Shop to sklepy posiadające w swoim asortymencie akcesoria do włosów, biżuterię, kosmetyki, artykuły do manicure i pedicure oraz makijaż. Ponadto można w nich znaleźć art. upominkowe oraz oferty sezonowe . Artykuły dostępne w tych lokalach to marki należące do spółki (Trendy, Softer, Enjoy, Megge ).

Trendy Sp.J. działa na polskim rynku od ponad 4 lat i jest związana z rozwijającą się siecią drogeryjną Stars w północno-wschodniej Polsce ,która istnieje już 10 lat na rynku. Obecnie sieć ta liczy 20 sklepów drogeryjnych (ostatnie otwarcie to w DT Dukat Olsztyn). Drogerie Stars mają również w swojej ofercie produkty marek : Trendy, Softer i Enjoy. Planowany jest dalszy rozwój drogerii, ale tylko w centrach handlowych.