Schiever Polska inwestuje w Zarach

Schiever, spółka działająca na zasadzie partnerskiej współpracy z Auchan zamierza wybudować w Żarach centrum handlowe. Na przeszkodzie planom inwestora, stoi jednak, jak podaje Gazeta Regionalna, problem z budową ronda.

Budowa marketu Auchan, który ma powstać przy ulicy Żagańskiej w Żarach, jak zapewnia inwestor na łamach Gazety Regionalnej, jest w dalszym ciągu aktualna, a przeszkodą są jedynie formalności. Spółka Schiever zgodnie z wymogiem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek na budowę ronda, które miałoby zapewnić bezpieczny dojazd do obiektu. Pierwszy wniosek jednak został odrzucony z powodów formalnych. Inwestor złożył kolejny i nadal czeka na decyzję, która ma zapaść w lutym br. Jak zapewnia inwestor,  rondo powstanie w ciągu roku, od momentu rozpoczęcia budowy.

Firma Schiever wygrała przetarg na 8-hektarową działkę w 2007 roku. Teren nabyto za 12 mln. zł i w 2008 r. inwestor dostał od Starostwa Powiatowego w Żarach zezwolenie na budowę marketu i stacji paliw.

Auchan rozpoczyna swą działalność w Polsce w roku 1996r. Do roku 2010 otwiera 22 hipermarkety. Firma Schiever Polska, wspólny projekt grupy Schiever oraz Auchan utworzona zostaje w roku 1999 i działa na zasadzie partnerskiej współpracy z Auchan.

W marcu 2001 Schiever Polska sp. z o.o. otwiera swój pierwszy hipermarket Auchan w Zielonej Górze, następny w listopadzie 2002 w Legnicy, w lipcu 2004 w Wałbrzychu i w maju 2007 w Raciborzu. Spółka buduje swoje hipermarkety w miastach średniej wielkości. Poszukuje nieruchomości na terenie całej Polski o powierzchni co najmniej 3 ha zlokalizowanych w miastach liczących co najmniej 20 tys. mieszkańców, na których istnieje możliwość budowy centrum handlowego. Współwłaścielami spółki Schiever Polska są Auchanhyper S.A. oraz Anciens  Estabilissements Georges Schiever Files  S.A.