Korczowa Dolina podczas SCBF 14.02.2012

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina to największy obiekt handlowy położony w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie ruchu bezwizowego.

W sierpniu 2011 została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych. W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2 200 miejsc. W bezpośredniej strefie zasięgu Centrum mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Obiekt powstał w strefie ruchu bezwizowego – 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej – przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 oraz autostradzie A4, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. Strefa ruchu bezwizowego pozwala na swobodne przekraczanie granicy obywatelom z Ukrainy. Jest to także strefa Tax Free.

Więcej o projekcie będzie można dowiedzieć się podczas najważniejszej branżowej konferencji Shopping Center Business Forum, która odbedzie się 14 lutego 2012 w warszawskim hotelu Hilton.